دعای فرج آزادگان آذربایجانی

باولایت زنده ایم
 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان
منتظر نظرات شماييم
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ﴿1﴾ الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿2﴾ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ ﴿3﴾ مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ ﴿4﴾ إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ ﴿5﴾ اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ ﴿6﴾ صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ

۳۲درصد از مطالبات ايثارگران و آزادگان تا پايان هفته جاري


تهران- معاون توسعه مديريت بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: با رايزني هاي صورت گرفته ۳۲ درصد از مطالبات معوقه ايثارگران و آزادگان تا پايان هفته پرداخت مي شود.
سيد مهدي اميني روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود: در جلسه اي كه چهارشنبه گذشته با معاون ديوان محاسبات داشتيم، قرار شد با ارسال نامه اي به خزانه داري كل مبلغ هزار و صد ميليارد تومان متعلق به ايثارگران و آزادگان را كه پيش از اين براي واريز به حساب آنها قطعي شده بود و سازمان خصوصي سازي آن را به خزانه واريز كرد، مجددا براي پرداخت به اين عزيزان بازگردانده شود. 
وي با تاكيد بر آنكه در صورت پاسخ سريع به اين نامه، ۳۲درصد از مطالبات ايثارگران و آزادگان تا پايان هفته جاري به حساب آنها واريز خواهد شد، ادامه داد: پس از پيگيري هاي فراوان در خصوص احقاق حقوق ايثارگران، قرار شد بنياد شهيد با وكالت به سازمان خصوصي سازي، سهام ايثارگران را به فروش رسانده و مبلغ مربوطه را به ايثارگران پرداخت كند اما اين سازمان به تعهد خود عمل نكرد و مبلغ حاصل از فروش سهام را به خزانه داري كل بازگرداند. 
وي با بيان اينكه ايثارگران و آزادگان به همين منظور شكايتي را عليه سازمان خصوصي سازي و وزارت اقتصاد و دارايي به ديوان عدالت ارسال كرده اند، يادآور شد از آنجا كه بنياد شهيد از سوي ايثارگران وكالت دارد، ‌پيگير اين شكايت است. 
اميني پيش تر گفته بود ۶۸ درصد از كل مطالبات ايثارگران و آزادگان قرار است پس از فروش سهام نيروگاه دماوند و زاگرس به آنها پرداخت شود. 
وي گفت: معادل ۲۴ درصد طلب هر فرد از سهام نيروگاه زاگرس است كه پس از تعيين قيمت و تعداد سهام مربوطه توسط نيروگاه يادشده اقدام مي شود. 
اميني افزود: درخصوص سهام نيروگاه دماوند، ميزان سهام هر ايثارگر ۴۴ درصد از ميزان كل طلب هر ايثارگر است ،‌چون براساس وكالت نامه، مسئوليت سهام مذكور به بنياد واگذار شده ؛ لذا بنياد شهيد سهام فوق را به قيمت واگذار شده از طرف سازمان خصوصي سازي و احتساب هزينه هاي مربوطه به بانك دي واگذار خواهد كرد تا اين بانك پس از افزايش سرمايه با مجوز بانك مركزي نسبت به اهداي سهام خود كه امكان پرداخت نقدي در سازمان بورس را دارد، اقدام كند. 
مشاور امور آزادگان در بنياد شهيد نيز در همين رابطه به خبرنگار اجتماعي ايرنا گفت: عليرغم مجوز ديوان محاسبات براي واريز بخشي از مطالبات ايثارگران و آزادگان از سوي سازمان خصوصي سازي ، اين سازمان به تعهد خود عمل نكرد لذا اين افراد شكايتي را عليه وزير اقتصاد و دارايي و سازمان خصوصي سازي تنظيم و به ديوان عدالت اداري و ديوان محاسبات ارائه كرده اند. 
عبدالله كريمي ابراز اميدواري كرد ظرف چند روز آينده اين مشكل حل و مطالبات ياد شده به حساب ايثارگران و آزادگان معزز واريز شود.

موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ یکشنبه ۲۷ مرداد۱۳۹۲ ] [ ۱:۳۳ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
یادش بخیر...

اماکن دیدنی تبریز